Neden Poseidon?

Almanyada Üniversite Eğitimi - Neden Poseidon?

Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine açıklamak, her bir öğrencimizin kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir.

Yurtdışında eğitim görmek artık Türkiye'de vakıf üniversitelerinde eğitim görmek ile neredeyse aynı bütçelere hatta bazı ülkelerde daha ucuza denk gelmektedir. MakedonyaPolonyaMacaristanBulgaristanKanadaİngiltere ve Amerika gibi ülkelerde eğitim görebilmek için Türkiye'de üniversite sınavına girmeye gerek yoktur. Lise diploması yeterlidir. Türkiye ile yurtdışında üniversite okumak arasındaki maliyet benzerliklerini görmek için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Yurtdışında çalıştığımız ülkelerdeki üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır. Öğrencilerimiz isterlerse eğitimlerini gittikleri ülkelerde tamamlayabilir, dilerlerse uygun kontenjanlar olması halinde ve Türkiye'de üniversite sınavında barajı geçmiş olmaları durumunda Türkiyede üniversitelere yatay geçiş yapabilirler.

POSEIDON Yurtdışı Eğitim koçluğumuz genellikle öğrencilerimizin henüz lise yıllarında eğitimleri devam ederken başlar. Öğrencilerimizi, Türkiye'deki üniversite yerleştirme sınavına odaklanmak yerine, lise notlarına konsantre olmalarını sağlayarak, yurtdışında hangi bölümü okumak istiyorlarsa ona göre yönlendirmelere başlamaktayız. Bu koşul bir tek Almanya'da eğitim görecek öğrenciler için geçerli değildir. Almanya'da üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerin üniversite yerleştirme sınavına girerek Almanya'da eğitim görmek istedikleri alan / fakülte / bölüme yerleşme hakkı kazanmaları gerekir. Aynı şekilde, Almanya'da master (yüksek lisans) yapacak öğrenciler de Türkiye'de mezun oldukları bölüm / fakülteye yakın veya benzerlik bulunan alanlarda yüksek lisans yapabilirler.

Yurtdışında üniversite eğitimi almaya lise son sınıfta karar vermiş öğrencilerimiz için dahi pek çok alternatif bulunmaktadır. Önemli olan öğrencilerimiz için bütçeleri ve gelecek hedefleri doğrultusunda, bununla birlikte eğitim alt yapıları ve kültürel beklentilerini de karşılayacak şekilde alternatifler üretmek ve onları bu uzun yolculuklarına doğru şekilde hazırlayabilmektir.

Almanya'da üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerimizin neden profesyonel yardım almaları gerektiğine gelirsek,

  • Almanya'da başvuru yapılabilecek yüzlerce yüksek okul ve üniversite bulunmaktadır,
  • Her birisinin öğrenciden talep ettiği şartlar ve koşullar farklılık göstermektedir,
  • Üniversite başvuru dosyalarının EKSİKSİZ, Almancaya tercümeli ve bazı evrakların noter onaylı olması gerekmektedir. Türkiye'de bulunan Alman elçiliği ve konsolosluklar ayrıca Almanyadaki makamlar sık sık evraklarda ve usullerde değişiklik yapmaktadır.
  • Almanyada öğrenim görecek öğrencilerin kendi adlarına bir Bloke Hesap açtırmaları gerekir. Bu işlem başlı başına detaylı bir çalışma gerektiren bir işlemdir ve vize başvurusundan önce yapılmalıdır.
  • Alman Büyükelçiliği ve Alman üniversiteleri başvurular esnasında sadece ORJİNAL evrakları kabul etmektedirler, dolayısıyla öğrencilerimizin işlemleri esnasında en az 2 kere Almanyaya orjinal kargolar tarafımızdan gönderilmekte ve getirtilmektedir.
  • Almanya İkamet (Öğrenci Vizesi) işlemleri kolay görünmekle birlikte, danışmanlık hizmeti almayan pek çok öğrencinin VİZE REDDİ almasıyla sonuçlanabilmektedir. 

Bu belirttiğimiz sebeplerden ve daha pek çok nedenden ötürü, tüm ailelerimize tavsiyemiz, çocuklarını güven duydukları bir EĞİTİM DANIŞMANLIK FİRMASINA emanet etmeleridir.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.