Lisans / Yüksek Lisans

Almanyada Üniversite Eğitimi - Lisans ve Yüksek Lisans

Almanya üniversitelerinde eğitim görebilmek için tek şart Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmiş olmanız gerektiğidir. Türkiye'de yerleştiğiniz fakülte / bölümü, Türkiye'deki üniversiteye kayıt yaptırmadan Almanya'da okuyabilirsiniz.

Almanya'da eğitim yabancı (uluslararası) öğrenciler için de ücretsizdir. Almanya'da yaklaşık olarak 100 üniversite, 200 kadar meslek yüksek okulu bulunur ve toplamda bu okullarda eğitim gören 2 milyon öğrencinin yaklaşık 300,000 kadarı yabancı (uluslararası) öğrencidir.  

Yine de yıllık toplam bütçe, vize koşulları veya diğer sebepler (Türkiye'deki üniversite yerleştirme sınavında başarılı olamadığınız veya istemediğiniz bir bölüme yerleştiğiniz durumlar gibi) göz önünde bulundurulduğunda, yurtdışında eğitim alabileceğiniz diğer ülke alternatiflerini de değerlendirmeyi unutmayınız.

 

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Amerikada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Kanadada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - İngilterede Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Avustralyada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Almanyada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Polonyada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Macaristanda Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Makedonyada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Bulgaristanda Üniversite

 

Hangi mesleği yapmayı hayal ediyorsanız Alman üniversitelerinin ilgili bölümlerinde okuyabilirsiniz. Alman üniversitelerinde istediğiniz bölümde eğitime başlamak için sadece Türkiyedeki üniversite yerleştirme sınavında, Almanyada eğitim almak istediğiniz bölüm veya fakülteye yerleşmiş olmanız yeterlidir. 

POSEIDON Eğitim Koçluğu'nun sizlere en önemli faydası, Almanya'da eğitim görmek için sizlere en doğru seçenekleri sunması ve eğitim süreciniz ve hayatınızın geri kalanı için en önemli adımları atmanızı sağlayacak, rahatlıkla güvenebileceğiniz ve kendileri yurtdışı eğitim süreçlerinden geçmiş güleryüzlü personeliyle sizlere hizmet veren bir danışmanlık firması olmasıdır.

Almanya'da eğitim dili Almancadır. Bu sebeple öğrencilerimizin üniversite eğitimlerinden önce Almanca düzeylerini TestDaf seviyesine getirmeleri gerekmektedir.

Almanya'da lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin Lise Not Dökümleri (transkript), yerleşecekleri üniversite için önemlidir. Öğrencinin lise notları Alman üniversitelerinde eğitim görmek için yeterli bulunmaz ise, öğrenciler Akademik Almancalarını TestDaf düzeyine getirdikten sonra ÜNİVERSİTE HAZIRLIK VE GEÇİŞ YILI programlarına devam ederler. Almanya'da üniversite geçiş yılı programları bazı durumlarda Lise son sınıfı tekrar okumak veya lise sonrası üniversite öncesi eğitim veren ve öğrencileri Alman eğitim sistemine hazırlayan programlar halinde sunulabilir. Bu tamamen öğrencinin bireysel durumuyla ilgilidir.  

Özetleyecek olursak, Almanya'da yüksek öğrenim görebilmek için Akademik Almanca gerekmektedir ve öğrencilerimizin üniversite eğitimlerine başlamadan önce Almanca seviyelerini istenilen düzeye getirebilmeleri sağlanır. POSEIDON danışmanınız sizin için gerekli ALMANCA HAZIRLIK YILI program alternatiflerini sunacaktır.

Almanya'da lisans eğitimi bölüme göre değişmekle birlikte 3.5 - 4 yıl, yüksek lisans eğitimi yine bölüme ve üniversiteye göre değişmekle birlikte 1.5 - 2 yıldır.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.