Konaklama İmkanları

Almanyada Üniversite Eğitimi - Konaklama İmkanları

POSEIDON Yurtdışı Eğitim olarak, öğrencilerimizin başvuru işlemleri, vize süreçleri kadar, eğitim görecekleri şehir ve üniversitelerdeki konaklamaları konusunda da yardımcı olmaktayız.

Almanyada eğitim görecek öğrencilerimiz öncelikle Almanca Dil Eğitimi alacakları şehirde konaklamaları ayarlanmış olarak Almanya'ya giderler. Bu konaklamalar yine öğrencilerimizin isteği doğrultusunda, seçilen okulumuzun yurt, apart daire veya aile yanı konaklaması olacaktır.

Akademik Almanca eğitimlerini tamamlayan ve üniversitelerine geçen öğrencilerimiz, üniversite kampüsündeki yurtlardan faydalanabilirler. Bu imkanlar okullara, kampüslere ve yabancı öğrenciler için ayrılmış kontenjanlara göre değişir.

Takip eden yıllarda, pek çok öğrencimizin, üniversitelerine yakın bölgelerde tek başlarına veya ev arkadaşlarıyla kendi evlerine çıkma konusunda daha çok eğilim ve istekte olduklarını görmekteyiz.

Almanya'da öğrencilerin aylık konaklama, yemekler ve ulaşım için harcayacakları miktar aylık ortalama 600 Euro ile 800 Euro aralığında değişecektir.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.