Kabul Şartları

Almanyada Üniversite Eğitimi - Kabul Şartları

Almanya'da üniversite eğitimine kabul edilmeniz için gereken temel şart oldukça basittir. Türkiye'deki Üniversite sınavında taban puanı geçip, Türkiye'de herhangi bir özel üniversite ya da 2 veya 4 yıllık bir eğitim kurumuna yerleşmiş olmak gerekir. ÖSYM yerleştirme belgenizde Almanya'da okumak istediğiniz bölüme yerleşmiş olmanız, Almanya'da eğitim görmeniz için yeterlidir. Sınav sonucunda yerleştirildiğiniz üniversite devlet üniversitesi ya da vakıf üniversitesi olabiir. KKTC üniversiteleri de bu kapsamda kabul görmektedir. Açıköğretim kabul edilmemektedir. Sınav sonucu 2 yıl süreyle geçerlidir ve bu süre zarfında başvuru yapılabilmektedir.

Benzer şekilde, Almanya'da yüksek lisans (master) eğitimi görecek öğrenciler de yine Türkiye'deki lisans eğitimi aldıkları bölümde veya bu bölüme yakın olan başka bölümlerde Almanya'da master eğitimi görebilirler.
 
Almanya üniversitelerinde eğitim dili 98 % oranında Almancadır. Bu sebeple öğrencilerimiz öncelikle üniversitelerin bünyesinde bulunan Hazırlık sınıflarında veya akademik Almanca eğitimi veren Almanya Dil Okullarımızda yaklaşık olarak 1 yıl eğitim görmek ve bu sürenin sonunda TestDaf sınavını başarıyla vermek durumundadırlar.
 
POSEIDON Yurtdışı Eğitim olarak, Almanyadaki üniversitelerin bünyesindeki hazırlık kurslarından ziyade, özel okullardaki Akademik Almanca eğitimlerini şiddetle tavsiye etmekteyiz. Bunun sebepleri;
 
  • Özel dil okullarımızda sınıftaki öğrenci sayıları çok düşüktür, öğrenciler çok daha hızlı öğrenirler,
  • Özel dil okullarımızdaki Akademik Yerleştirme birimleri olağanüstü biçimde profesyonel çalışır ve öğrencierimiz Almanya'ya gittikten ve Almanca eğitimlerine başladıktan sonra da danışmanlık hizmetleri devam eder.
  • Özel dil okullarımızda öğrencilerimiz yaklaşık 10 ayda istenilen Akademik Almanca seviyesine rahatlıkla gelebilmekedirler.

© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.