universite ile Etiketli Sayfalar


Üniversite


YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ NEDİR: 

Üniversite eğitiminizi yurtdışında almak kendinize yapabileceğiniz en güzel yatırımlardan bir tanesidir. Üniversite yıllarınızı yurtdışında geçirerek yabancı dilinizi ana diliniz seviyesine getirebilir, dünyaya ve hayata bakışınızı değiştirebilir, eğitim gördüğünüz alanda uluslararası şirketlerde stajlar yaparak kendinizi yabancı işverenlere tanıtabilir, dilerseniz eğitim gördüğünüz ülkede iş ve oturum izinlerinden faydanalarak profesyonel yaşantınıza başlayabilirsiniz. Üstelik tüm bunları Türkiyedeki vakıf üniversitelerinin ücretlerinden daha ekonomik koşullarla gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışı eğitim, yurtdışı üniversite bölümleri ve yurtdışı üniversite fiyatlarını araştırmadan geleceğinize karar vermeyin. 

YURTDIŞI ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ SÜRESİ:

Hazırlık eğitimi ile birlikte 3 ile 5 yıl aralığı (eğitim alacağınız alana ve yabancı dil seviyenize göre değişir)

YURTDIŞI ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ HANGİ ÜLKELERDEDİR:

İngiltere - Amerika - Kanada - Avustralya - Almanya - Macaristan - Polonya üniversiteleri.

Devamını Oku


Almanca Yeterlilik


Almanyada Üniversite Eğitimi - Almanca Yeterlilik

Yurtdışındaki birçok üniversitede eğitim almak için ilk koşul, yabancı dil yeterliliğinizi belirleyen TOEFL, SAT, IELTS, TestDAF sınavlarından birinden belli oranda başarılı bir sonuç almış olmanızdır. Sizden istenilen sınav, eğitim göreceğiniz ülke ve okula göre farklılık gösterir.

Örneğin Almanyada eğitim alacak öğrencilerimiz TestDAF sınavında gereken başarı notunu kanıtlamak durumundadır. AmerikaKanadaİngiltere veya Avustralyada eğitim alacak öğrencilerimiz ise TOEFL veya IELTS ile yeterli düzeyde ingilizceleri olduğunu kanıtlarlar.

Eğer yabancı dil düzeyiniz bu testlerden başarılı veya geçer puanlar alabilecek düzeyde değil ise yabancı dil eğitiminizi sizlere sunduğumuz Devamını Oku


Hakkımızda


Poseidon Yurtdışı Eğitim - Hakkımızda

Poseidon, 2006 yılında faaliyete geçmiş tam kapsamlı bir Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firmasıdır. Şirketin kurucusu Müjen Gürkan`ın, yurtdışında uzun yıllar aldığı eğitimlerini, ilerleyen yıllardaki deneyimleri ile birleştirerek Türk gençlerine iletebilmek amacıyla kurduğu Poseidon Yurtdışı Eğitim, yıllar boyunca artan tecrübesi ve en önemlisi güvenilirliği ile tanınmış en kaliteli ve güvenilir yurtdışı eğitim firmalarından birisi haline gelmiştir.

Poseidon Yurtdışı Eğitim, yurtdışında dil eğitimiyurt dışı yaz okulları ve kamplarıAmerikada Work and Travelyurtdışında maaşlı ve maaşsız stajyurtdışında üniversite yerleştirmeyurtdışında maaşlı staj içeren eğitimler ile, yurtdışında lise eğitimi ve yurtdışında sertifika ve diploma programları ile gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmeleri yönünde hizmetlerini sürdürmektedir. Poseidon Yurtdışı Eğitim ayrıca Amerika Green Card başvurusu ve Kanada'ya Göçmenlik hizmetlerini de en doğru, hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirmektedir. Poseidon Yurtdışı Eğitim ayrıca Amerika vize başvurusu Kanada vize başvurusu ve Schengen ülkelerine vize başvuruları konusunda alanında uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

İngilterede Yüksek Lisans


İNGİLTEREDE SERTİFİKA / YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ NEDİR: 

Üniversite eğitiminizi Türkiyede tamamladıktan sonra kendinizi eğitim alanınızla ilgili veya benzer alanlarda geliştirmeye devam edebilirsiniz. Akademisyen olmak veya devlet kadrolarında görev almak gibi hedefleriniz varsa yurtdışında yüksek lisans (master) yapabilirsiniz. Profesyonel iş yaşantısına bir an önce girmek ve uluslararası firmaların üst kadrolarında görev almak gibi hedefleriniz varsa da yurtdışında sertifika ve diploma programlarında eğitim alabilirsiniz. Sertifika ve diploma programları başvuru için belirli not ortalamaları şart koşmaması, yüksek lisans eğitimlerinden çok daha ekonomik olmaları ve süre olarak da kısa olmaları açısından son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. 

İNGİLTEREDE SERTİFİKA / YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ SÜRESİ:

Sertifika ve diploma programları yaklaşık 3 ay ile 12 ay aralığında sürmektedir. Bu süre hem eğitimin içeriğine hem de programın maaşlı staj içermesine bağlıdır. İngilterede Yüksek lisans (master) eğitimleri 1 yıl sürmektedir.

YURTDIŞI SERTİFİKA / YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ HANGİ ÜLKELERDEDİR:

İngiltere - Amerika - Kanada - Avustralya - Almanya - Macaristan - Polonya üniversiteleri.

Devamını Oku


Amerikada Yüksek Lisans


AMERİKADA SERTİFİKA / YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ NEDİR: 

Üniversite eğitiminizi Türkiyede tamamladıktan sonra kendinizi eğitim alanınızla ilgili veya benzer alanlarda geliştirmeye devam edebilirsiniz. Akademisyen olmak veya devlet kadrolarında görev almak gibi hedefleriniz varsa yurtdışında yüksek lisans (master) yapabilirsiniz. Profesyonel iş yaşantısına bir an önce girmek ve uluslararası firmaların üst kadrolarında görev almak gibi hedefleriniz varsa da yurtdışında sertifika ve diploma programlarında eğitim alabilirsiniz. Sertifika ve diploma programları başvuru için belirli not ortalamaları şart koşmaması, yüksek lisans eğitimlerinden çok daha ekonomik olmaları ve süre olarak da kısa olmaları açısından son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. 

AMERİKADA SERTİFİKA / YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ SÜRESİ:

Sertifika ve diploma programları yaklaşık 3 ay ile 12 ay aralığında sürmektedir. Bu süre hem eğitimin içeriğine hem de programın maaşlı staj içermesine bağlıdır. Amerikada bazı MBA programları 1 yıl, dğier yüksek lisans (master) eğitimleri ise 2 yıl sürmektedir.

YURTDIŞI SERTİFİKA / YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ HANGİ ÜLKELERDEDİR:

İngiltere - Amerika - Kanada - Avustralya - Almanya - Macaristan - Polonya..
Devamını Oku


Kanadada Sertifika Programı


KANADADA SERTİFİKA / YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ NEDİR: 

Üniversite eğitiminizi Türkiyede tamamladıktan sonra kendinizi eğitim alanınızla ilgili veya benzer alanlarda geliştirmeye devam edebilirsiniz. Akademisyen olmak veya devlet kadrolarında görev almak gibi hedefleriniz varsa yurtdışında yüksek lisans (master) yapabilirsiniz. Profesyonel iş yaşantısına bir an önce girmek ve uluslararası firmaların üst kadrolarında görev almak gibi hedefleriniz varsa da yurtdışında sertifika ve diploma programlarında eğitim alabilirsiniz. Sertifika ve diploma programları başvuru için belirli not ortalamaları şart koşmaması, yüksek lisans eğitimlerinden çok daha ekonomik olmaları ve süre olarak da kısa olmaları açısından son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. 

KANADADA SERTİFİKA / YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ SÜRESİ:

Sertifika ve diploma programları yaklaşık 6 ay ile 12 ay aralığında sürmektedir. Bu süre hem eğitimin içeriğine hem de programın maaşlı staj içermesine bağlıdır. Kanadada Yüksek lisans (master) eğitimleri 2 yıl sürmektedir.

YURTDIŞI SERTİFİKA / YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ HANGİ ÜLKELERDEDİR:

İngiltere - Amerika - Kanada - Avustralya - Almanya - Macaristan - Polonya üniversiteleri.

Devamını Oku

Neden Almanya?


Almanyada Üniversite Eğitimi - Neden Almanya?

Yurtdışında Üniversite Eğitimi denilince özellikle Mühendislik alanlarında Almanya'nın akla ilk gelen ülkelerden bir tanesi olması tesadüf değildir. Belki en iyi eğitimi almak istiyorsunuz belki de İngilizcenizin yanında Almancanızı mükemmel düzeye getirip kariyer çalışmalarınıza hız vererek alanınızdaki profesyonellerle çalışmak istiyorsunuz. Sebebiniz her ne olursa olsun, Almanya, dünyanın en çok tercih edilen prestijli eğitim lokasyonlarından biridir ve eğitim standartları oldukça yüksektir.

Üniversite sayısının 110a yaklaştığı ve teknik ve mesleki eğitimlerin sunulduğu eğitim kurumlarının sayısının da yaklaşık 200 olduğu Almanya'da, ön lisans ve lisans eğitimleri de oldukça geniş alternatiflere sahiptir ve bugün itibariyle toplam uluslararası öğrenci sayısı 300,000 civarındadır.

 • Dünyanın bir çok ülkesinden gelen farklı kültürden insanları bir arada görme ve tanıma imkanı,
 • Eğitim süreniz boyunca Almanya'da yaşayacağınız için, Almancayı yerinde öğrenme şansı,
 • Almanca seviyeniz başvuru esnasında TestDaf düzeyinde olmasa bile, üniversitelerin..
  Devamını Oku

Lisans / Yüksek Lisans


Almanyada Üniversite Eğitimi - Lisans ve Yüksek Lisans

Almanya üniversitelerinde eğitim görebilmek için tek şart Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmiş olmanız gerektiğidir. Türkiye'de yerleştiğiniz fakülte / bölümü, Türkiye'deki üniversiteye kayıt yaptırmadan Almanya'da okuyabilirsiniz.

Almanya'da eğitim yabancı (uluslararası) öğrenciler için de ücretsizdir. Almanya'da yaklaşık olarak 100 üniversite, 200 kadar meslek yüksek okulu bulunur ve toplamda bu okullarda eğitim gören 2 milyon öğrencinin yaklaşık 300,000 kadarı yabancı (uluslararası) öğrencidir.  

Yine de yıllık toplam bütçe, vize koşulları veya diğer sebepler (Türkiye'deki üniversite yerleştirme sınavında başarılı olamadığınız veya istemediğiniz bir bölüme yerleştiğiniz durumlar gibi) göz önünde bulundurulduğunda, yurtdışında eğitim alabileceğiniz diğer ülke alternatiflerini de değerlendirmeyi unutmayınız.

 

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Amerikada Ü..
Devamını Oku


Ön Lisans


Almanyada Üniversite Eğitimi - Ön Lisans

Almanya'da ön lisans eğitimi veren çok sayıda okul bulunmaktadır. Bu okullara kabul edilebilmek için Türkiye'deki üniversite yerleştirme sınavında bir ön lisans bölümüne yerleşmeniz yeterlidir.

Ayrıca yine AmerikaİngiltereKanada ve üniversite yerleştirmesi yaptığımız pek çok diğer ülkede olduğu gibi, Almanya'daki ön lisans eğitiminizi yine Almanya'da 4 yıllık bir üniversiteye geçiş yaparak tamamlayabilirsiniz.

Ülkemizde Meslek Yüksek Okulları olarak bilinen 2 yıllık üniversitelerden mezun olan öğrencilerimiz ise, Almanya'da 4 yıllık üniversitelere geçiş yaparak yine eğitimlerini üniversite diploması seviyesine çıkartabilmektedirler. Ülkemizde 2 yıllık üniversite mezunu öğrenciler, iş bulma olanaklarının sınırlı olması nedeniyle lisans eğitimlerini 4 seneye tamamlayarak üniversite mezunu olmak istiy..
Devamını Oku


Neden Poseidon?


Almanyada Üniversite Eğitimi - Neden Poseidon?

Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine açıklamak, her bir öğrencimizin kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir.

Yurtdışında eğitim görmek artık Türkiye'de vakıf üniversitelerinde eğitim görmek ile neredeyse aynı bütçelere hatta bazı ülkelerde daha ucuza denk gelmektedir. MakedonyaPolonyaMacaristanBulgaristanKanadaİngiltere ve Devamını Oku


Çalışma İmkanı


Almanyada Üniversite Eğitimi - Çalışma İmkanı

Almanya'da öğrenim gören yabancı (uluslararası) öğrencilerin birçok eyalette, sömestr tatillerinde, yasal olarak yılda 90 günlük çalışma hakkı bulunmaktadır. Kazançları da vergiden muaftır. Bu şekilde bir öğrenci iş bulduğu zaman yıllık masrafının büyük bir kısmını karşılayabilir. Ancak bunun için sömestr tatili başlamasına 2-3 ay kala çalışmak istedikleri firmalara veya eğitim gördükleri üniversitelerin öğrenci işlerine (Studentenwerk) iş başvurusunda bulunulması tavsiye edilir. Tatiller üniversitelerin çoğunda Şubat - Mart ve Ağustos - Eylül aylarını içermektedir. Bazı eyaletlerde öğrenciler, Çalışma Dairesine (Arbeitsamt) başvurmak kaydı ile haftalık 10-20 saat çalışma izni alabilirler.

Almanya’da lisans veya yüksek lisans mezunu olan her yabancı öğrenci, ekstra 1 yıl oturma izni alır. Bu süre zarfında iş bulabilir ve çalışabilir ve dilerse ülkede kalış süresini uzatabilir. Almanya kendi üniversitelerinde eğitim gören öğrencilerin, ülkede kalmaları ve yararlı işlerde görev almalarını teşvik eder.  Öğrencilik esnasında haftada 10 veya 20 saat part-time çalışma izni verilir.
 
Bir yıllık çalışma izni süresince size iş sağlayacak ve 1 y..
Devamını Oku


Kabul Şartları


Almanyada Üniversite Eğitimi - Kabul Şartları

Almanya'da üniversite eğitimine kabul edilmeniz için gereken temel şart oldukça basittir. Türkiye'deki Üniversite sınavında taban puanı geçip, Türkiye'de herhangi bir özel üniversite ya da 2 veya 4 yıllık bir eğitim kurumuna yerleşmiş olmak gerekir. ÖSYM yerleştirme belgenizde Almanya'da okumak istediğiniz bölüme yerleşmiş olmanız, Almanya'da eğitim görmeniz için yeterlidir. Sınav sonucunda yerleştirildiğiniz üniversite devlet üniversitesi ya da vakıf üniversitesi olabiir. KKTC üniversiteleri de bu kapsamda kabul görmektedir. Açıköğretim kabul edilmemektedir. Sınav sonucu 2 yıl süreyle geçerlidir ve bu süre zarfında başvuru yapılabilmektedir.

Benzer şekilde, Almanya'da yüksek lisans (master) eğitimi görecek öğrenciler de yine Türkiye'deki lisans eğitimi aldıkları bölümde veya bu bölüme yakın olan başka bölümlerde Almanya'da master eğitimi görebilirler.
 
Almanya üniversitelerinde eğitim dili 98 % oranında Almancadır. Bu sebeple öğrencilerimiz öncelikle üniversitelerin bünyesinde bulunan Hazırlık sınıflarında veya akademik Almanca eğitimi veren Devamını Oku

Yıllık Maliyetler


Almanyada Üniversite Eğitimi - Yıllık Maliyetler

Almanya'da üniversite ve yüksek lisans eğitimleri, yabancı öğrenciler için de ÜCRETSİZDİR. Sadece bazı eyaletlerde bazı üniversitelerde, Türkiye'de ikinci öğrenim için uygulanan harç ücretleri olabilmektedir, bunlarda yıllık 100 - 300 Euro aralığındadır.

Almanya'da üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerimiz ve aileleri için en çok merak konusu olan maddelerden bir tanesi de eğitim ve diğer masrafların ne kadar olacağıdır.

Almanya'da eğitim ücreti olmadığı için, öğrencilerimizin aylık konaklama, yemekler ve ulaşım giderlerini hesap edebilmeleri adına ortalama olarak aylık 600 Euro ile 800 Euro aralığında bir gider tablosu belirleyebilmekteyiz. Burdan hareketle, yıllık sağlık sigortası, bir kaç kere Türkiye'ye geliş gidiş uçak masraflarını da düşünürsek, bir öğrencinin 1 yıllık ortalama gideri yaklaşık 10,000 Euro olacaktır.

Bu giderler düşünüldüğü zaman, Türkiye'de bir devlet üniversitesinde ailesinden uzakta eğitim gören bir öğrencinin harcayacağı para ile Almanya'da harcayacağı giderler arasında her hangi bir fark olmadığı görülmektedir. Üstelik, Almanya'da öğrenim gören öğrencilerin haftada 20 saate kadar&nb..
Devamını Oku


YÖK Denklik


Almanyada Üniversite Eğitimi - YÖK Denklik

Almanya'daki TÜM üniversitelerin ve yüksek öğrenim kurumlarının YÖK denkliği bulunmaktadır.

Yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından alınan diplomaların Türkiye’de geçerli olabilmesi için Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanarak denklik belgesi verilmesi gerekmektedir. POSEIDON olarak, sizlerin ve ailelerinizin ileride uğrayabileceğiniz telafisi mümkün olmayan durumlarla karşılaşmamanız için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesinde büyük fayda görüyoruz.

Yurtdışında eğitim almaya karar veren öğrenci ve velilerin ilk aklına gelen sorulardan bir tanesi “YÖK DENKLİĞİ VAR MI?” olur. YÖK denkliğiyle ilgili uygulamalara geçmeden önce, bu uygulamalarla ilgili genellikle karıştırılan iki önemli başlığı açıklamak isteriz.

1.YÖK tarafından tanınma

2.YÖK denkliği

Tanınma: Tanınma üniversiteler ile ilgili bir durumdur. Yurtdışında gideceğiniz ülke, üniversite, üniversitenin fiziki yapısı, kadro yapısı, eğitim uygulamaları vb kriterler incelenerek üniversitelerin ..
Devamını Oku


Konaklama İmkanları


Almanyada Üniversite Eğitimi - Konaklama İmkanları

POSEIDON Yurtdışı Eğitim olarak, öğrencilerimizin başvuru işlemleri, vize süreçleri kadar, eğitim görecekleri şehir ve üniversitelerdeki konaklamaları konusunda da yardımcı olmaktayız.

Almanyada eğitim görecek öğrencilerimiz öncelikle Almanca Dil Eğitimi alacakları şehirde konaklamaları ayarlanmış olarak Almanya'ya giderler. Bu konaklamalar yine öğrencilerimizin isteği doğrultusunda, seçilen okulumuzun yurt, apart daire veya aile yanı konaklaması olacaktır.

Akademik Almanca eğitimlerini tamamlayan ve üniversitelerine geçen öğrencilerimiz, üniversite kampüsündeki yurtlardan faydalanabilirler. Bu imkanlar okullara, kampüslere ve yabancı öğrenciler için ayrılmış kontenjanlara göre değişir.

Takip eden yıllarda, pek çok öğrencimizin, üniversitelerine yakın bölgelerde tek başlarına veya ev arkadaşlarıyla kendi evlerine çıkma konusunda daha çok eğilim ve istekte olduklarını görmekteyiz.

..
Devamını Oku

Eğitim Alanları


Almanyada Üniversite Eğitimi - Eğitim Alanları

Almanya'da ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarında sizlere sunulan yaklaşık 10,000 kadar program seçeneği bulunmaktadır.

Üniversite sayısının 100 ün üzerinde olduğu ve teknik ve mesleki eğitimlerin sunulduğu kurumların sayısının da yaklaşık 200 olduğu Almanya'da, ön lisans ve lisans eğitimleri de oldukça geniş alternatiflere sahiptir ve bugün itibariyle toplam öğrenci sayısı 2 milyon civarındadır. Bunların 300,000 kadarı yabancı öğrencidir.

POSEIDON olarak rahatlıkla söyleyebiliriz ki, ülkemizde veya dünyanın pek çok ülkesinde rastlanamayan pek çok bölüm dahil olmak üzere, Almanya'da okumak istediğiniz her bölümü okuyabilirsiniz.


Devamını Oku

Almanya Üniversiteler Listesi


Almanyada Üniversite Eğitimi - Almanya Üniversiteler Listesi

 

Almanyada Üniversite Eğitimi - Almanya Üniversiteler Listesi

Almanya'da 110 Devlet Üniversitesi dahil toplam 400 e yakın üniversite ve yüksek öğrenim (vocational) programları bulunmaktadır.

..
Devamını Oku

Almanyada İngilizce Üniversite Eğitimi


 

Almanyada İngilizce Üniversite Eğitimi

New European College(NEC) Almanya'nın Münih kentinde kurulmuş bir ekonomi okuludur. Uluslararası fakültede dersler popülasyonu az olan sınıflarda İngilizce olarak işlenmektedir. Akademik ortağı olan International University of Bad Honnef (IUBH) Almanya'nın İşletme alanında en iyi özel üniversitesi seçilmiştir.

 

Program ve Dönemlik Ücretler

 • Pathway Programı (2 Dönem, €5,900 / Dönem) 
 • Diploma, International Management Programı (6 Dönem, €6,150 / Dönem)
  • Accounting & Finance
  • International Marketing
  • Human Resource Management
 • Masters, International Management for Non-Business Graduates (5 Dönem €6,390 / Dönem)
  • International Marketing
  • Accounting & Finance
  • International Human Resource Management
  • Hospitality Management
  • IT Management
 • Masters, International Management (4 Dönem, €6,390 / Dö..
  Devamını Oku
© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.
ÜNİVERSİTE ÜLKE SIRALAMASI DÜNYA SIRALAMASI
 Ludwig Maximilians Universität, Mänchen (University of Munich) 1 34
 Technische Universität München (TUM) (Technical University of Munich) 2 41
 Universität Heidelberg 3 45
 Humboldt-University, Berlin 4 62
 Aachen University of Technology 5 79
 Universität Freiburg