almanyada-okumak ile Etiketli Sayfalar


Neden Almanya?


Almanyada Üniversite Eğitimi - Neden Almanya?

Yurtdışında Üniversite Eğitimi denilince özellikle Mühendislik alanlarında Almanya'nın akla ilk gelen ülkelerden bir tanesi olması tesadüf değildir. Belki en iyi eğitimi almak istiyorsunuz belki de İngilizcenizin yanında Almancanızı mükemmel düzeye getirip kariyer çalışmalarınıza hız vererek alanınızdaki profesyonellerle çalışmak istiyorsunuz. Sebebiniz her ne olursa olsun, Almanya, dünyanın en çok tercih edilen prestijli eğitim lokasyonlarından biridir ve eğitim standartları oldukça yüksektir.

Üniversite sayısının 110a yaklaştığı ve teknik ve mesleki eğitimlerin sunulduğu eğitim kurumlarının sayısının da yaklaşık 200 olduğu Almanya'da, ön lisans ve lisans eğitimleri de oldukça geniş alternatiflere sahiptir ve bugün itibariyle toplam uluslararası öğrenci sayısı 300,000 civarındadır.

  • Dünyanın bir çok ülkesinden gelen farklı kültürden insanları bir arada görme ve tanıma imkanı,
  • Eğitim süreniz boyunca Almanya'da yaşayacağınız için, Almancayı yerinde öğrenme şansı,
  • Almanca seviyeniz başvuru esnasında TestDaf düzeyinde olmasa bile, üniversitelerin..
    Devamını Oku

Lisans / Yüksek Lisans


Almanyada Üniversite Eğitimi - Lisans ve Yüksek Lisans

Almanya üniversitelerinde eğitim görebilmek için tek şart Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmiş olmanız gerektiğidir. Türkiye'de yerleştiğiniz fakülte / bölümü, Türkiye'deki üniversiteye kayıt yaptırmadan Almanya'da okuyabilirsiniz.

Almanya'da eğitim yabancı (uluslararası) öğrenciler için de ücretsizdir. Almanya'da yaklaşık olarak 100 üniversite, 200 kadar meslek yüksek okulu bulunur ve toplamda bu okullarda eğitim gören 2 milyon öğrencinin yaklaşık 300,000 kadarı yabancı (uluslararası) öğrencidir.  

Yine de yıllık toplam bütçe, vize koşulları veya diğer sebepler (Türkiye'deki üniversite yerleştirme sınavında başarılı olamadığınız veya istemediğiniz bir bölüme yerleştiğiniz durumlar gibi) göz önünde bulundurulduğunda, yurtdışında eğitim alabileceğiniz diğer ülke alternatiflerini de değerlendirmeyi unutmayınız.

 

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Amerikada Ü..
Devamını Oku

© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.